EuroJackpot i EuroMillions - porównanie loterii | Najlepszy system lotto Eurojackpot online

EuroJackpot i EuroMillions to dwie najbardziej znane europejskie loterie, przygotowaliśmy dla Was krótkie porównanie tych dwóch kultowych już kolektur. Dotychczasowym liderem na tutejszym rynku był EuroMillions, królował zarówno pod względem popularności jak i ilości sprzedawanych kuponów. Większość z Was pewnie kojarzy obie tę loterię i zastanawia się, która jest bardziej opłacalna. Przedstawimy Wam porównanie EuroJackpot i EuroMillions jak najlepiej się da, jak obie te loterie wypadają względem siebie, abyście nie musieli się zastanawiać, którą wybrać! Zachęcamy do przeczytania całego artykułu, a na pewno wszystko stanie się jasne.

Podobieństwa loterii EuroJackpot i EuroMillions

Niewątpliwie cechą, łącząca EuroJackpot i EuroMillions jest to, że mają taką podobną formułę. W obydwu loteriach należy skreślić 5 z 50 numerów oraz dodatkowo 2 numery specjalne – wydają się więc wręcz identyczne. Różni je jednak to, że w EuroJackpot dwa dodatkowe Euronumery wybieramy z puli 10 liczb, zaś w lotto EuroMillions wybieramy je spośród 12 liczb.

  • Zarówno losowanie lotto EuroJackpot jak i EuroMillions odbywa się w piątek wieczorem. Dzieli je godzina różnicy.
  • Hiszpania to jedyny kraj, który bierze udział w obydwu loteriach.

 

Porównanie EuroJackpot i EuroMillions

KryteriumEuroJackpotEuroMillions
Format gry5 z 50 liczb oraz 2 z 10 Euronumerów5 z 50 liczb oraz 2 z 12 gwiazdek
Minimalna główna wygrana10 mln €17 mln €
Rekordowa wygrana90 mln €190 mln €
Losowaniapiątek, godz. 20:00wtorek i piątek, godz 20:45
Szanse na główną wygraną1 do 95 mln1 do 139 mln
Stopnie wygranych1213
Kraje biorące udział189
Losowania specjalnebrakśrednio 2 razy w roku
  • Szanse na główną wygraną w lotto EuroJackpot wynoszą 1 do 95 344 200, w EuroMillions są one o wiele niższe, wynoszą one 1 do 139 838 160. Tak więc grając w EuroJackpot masz prawie o 1/3 większą szanse na wygranie głównej nagrody, niż grając w lotto EuroMillions. Tutaj należy pamiętać, że korzystając grając systemowo z wykorzystaniem naszego poradnika Twoje szanse dodatkowo wzrastają.
  • Kupując online cena jednego kupon w loterii EuroJackpot wynosi 10 zł. Zakład w EuroMillions jest już droższy, zapłacimy za niego 12,50 zł.
  • EuroMillions posiada 13 stopni wygranych pieniężnych, czyli o jeden więcej niż w lotto EuroJackpot. Grając jednak w EuroJackpot masz większe szanse na wygranie nagród z każdego stopnia.
  • Losowanie EuroMillions wypada dwa razy w tygodniu, natomiast losowanie EuroJackpot jedynie raz, w każdy piątek. Spodziewamy się jednak, że może to ulec zmianie z powodu rosnącej popularności lotto EuroJackpot. Pojawiły się pogłoski o możliwości wprowadzenia drugiego losowania w tygodniu, jak u konkurencji.
  • Na obecną chwilę w lotto EuroMillions bierze udział 13 krajów europejskich, które posiadają łącznie około 217,5 miliona mieszkańców. W EuroJackpot bierze udział 18 krajów, których łączna liczba ludności wynosi około 308,9 miliona osób.

 

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że nasze porównanie EuroJackpot i EuroMillions przybliżyło Ci obie loterie i teraz już wiesz, czym jest każda z nich i jakie są najważniejsze różnice obu kolektur. Dla nas najważniejszym czynnikiem, decydującym o wyborze EuroJackpot, jest większa szansa na wygraną, przy niższej cenie kuponu. Pamiętając, że grając systemowo nasze szanse dodatkowo wzrastają. Plusem EuroMillions na pewno jest to, że losowanie wypada dwa razy w tygodniu a główne wygrane są większe. Jednak to chyba właśnie, przez wcześniej wspomniane cechy to EuroJackpot szybko zyskuje na popularności i staje się ulubioną loterią wśród europejczyków.

 

 
EuroJackpot System 2.0

Podziel się!