Grać w Lotto czy EuroJackpot? - porównanie kolektur | Najlepszy system lotto Eurojackpot online
Lotto vs EuroJackpot
Lotto było do tej pory jedyną, znaną w całej Polsce kolekturą, chyba każdy ją zna i zdajecie sobie sprawę, jaką miała ona popularność. Była ona do tej pory bezkonkurencyjnym liderem wśród totalizatorów sportowych w Polsce. Od września 2017 roku w naszym kraju pojawiła się również europejska loteria EuroJackpot. Pewnie dla wielu z graczy zrodziło to problem – w co grać? Czy nadal obstawiać kupony w Lotto, czy też przestawić się na nową kolekture – EuroJackpot? Co jest bardziej opłacalne? Ten artykuł z pewnością pomoże Wam wybrać najlepszą dla siebie loterię i odpowie na tytułowe pytanie – Lotto czy EuroJackpot?

 

Lotto jest bardzo dobrze znaną wśród polaków kolekturą, więc pewnie większość z Was zna ją bardzo dobrze. EuroJackpot za to jest nowością w naszym kraju. Na początek przybliżymy więc po krótce różnice pomiędzy EuroJackpot i Lotto. Po pierwsze istotny jest fakt, że koszt jednego zakładu w Lotto jest ponad 4 razy niższy, ale za to niewątpliwie EuroJackpot kusi wyższymi nagrodami. Jest to chyba najistotniejsza z różnic, przyjrzymy się temu w dalszej części artykułu. Jako, że jesteśmy zwolennikami gry z głową i świadomego podchodzenia do zakładów, pokażemy Wam jak to się ma z matematycznego punktu widzenia. Zacznijmy od krótkiego zestawienia kilku najważniejszych faktów odnośnie totalizatorów sportowych EuroJackpot oraz Lotto.

KryteriumEuroJackpotLotto
Format gry5 z 50 liczb oraz 2 z 10 Euronumerów6 z 49 liczb
Minimalna główna wygrana10 mln €2 mln zł
Rekordowa wygrana90 mln €36,7 mln zł
Losowaniapiątek, godz. 20:00wtorek, czwartek i sobota o godz. 21:40
Szanse na główną wygraną1 do 95 mln1 do 14 mln
Stopnie wygranych124
Cena zakładu12,50 zł3 zł

Jak widzicie wybór jest niełatwy, wchodzą tu w grę głównie 3 zmienne określające opłacalność obstawiania – koszt zakładu, szanse na wygraną i jej wysokość. To te zmienne decydują co jest bardziej opłacalne – EuroJackpot czy Lotto. Pokażemy Wam, jak to wygląda z matematycznego punktu widzenia. Należy jednak pamiętać, że w nasze obliczenia nie wkalkulowaliśmy zwiększonych szans na zwycięstwo dla graczy systemowych.

Lotto vs. EuroJackpot – matematyczny punkt widzenia

EuroJackpot czy LottoZaczniemy od szans na wygranie głównej wygranej. W EuroJackpot szanse na taką nagrode są około 7 razy niższe, ale za to wygrana ta jest zazwyczaj dużo wyższa. Należy przy tym pamiętać, że koszt jednego zakładu jest też ponad 4 krotnie wyższy. Przy jakiej więc różnicy pomiędzy kumulacjami, bardziej opłacalne będzie wybrać Lotto, a przy jakiej EuroJackpot, jeśli liczymy na wygraną pierwszego stopnia? Jeśli wliczyć to, że kupując 4 kupony Lotto (dokładnie 4,16 kuponu) zwiększamy swoje szanse o ponad 4 razy, to szanse na główną wygraną w Lotto są aż o 28,2 razy większe. Oznacza to, że jeśli chodzi o nagrodę główną kumulacja EuroJackpot musi być 28 razy wyższa, aby było to bardziej opłacalne. Przykładowo na dzień dzisiejszy kumulacja EuroJackpot wynosi 225 mln zł, a w Lotto jest to 9 mln. Ta pierwsza jest więc 25 razy większa i licząc na główną wygraną obstawiałbym Lotto.

Należy jednak pamiętać, że nagroda główna to nie wszystko, a tak naprawdę grając systemowo schodzi ona daleko z pierwszego planu. Szanse na nią są bardzo niskie, a wygrane skupiają się raczej wokół niższych stopni. Pamiętajmy, że EuroJackpot oferuje nam aż 12 różnych stopni wygranych, to z pewnością działa na jego korzyść. Szanse na „trójke” w Lotto wynoszą 1:57, za to na wygraną XII stopnia w EuroJackpot wynoszą one 1:42. Jest ona zazwyczaj prawie 2x wyższa, wypada to całkiem nieźle nawet przy wyższej cenie kuponu. Wchodzą tutaj w grę także pozostałe stopnie wygranych. Dlatego też, my jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami EuroJackpot i to ku tej kolekturze byśmy się skłaniali, chcąc zarobić. Należy też pamiętać, że grając systemem 2.0 znacząco zwiększamy swoją szanse na wygrane, zwłaszcza tych niższych stopni. Dlatego kto zastanawia się jak wygrywać w EuroJackpot, polecamy zapoznać się trochę z tą tematyką.

 

Gracze systemowi – wybrać Lotto czy EuroJackpot?

Jako, że jest to portal o grze systemowej, nie wypadałoby wspomnieć o graczach wybierających tę formę obstawiania zakładów. Tutaj szczególną uwagę zwróciłbym na zróżnicowanie różnych stopni wygranych. W Lotto mamy tylko 4 stopnie, w EuroJackpot jest ich aż 12. Gracze, którzy wytestowali już nasz system stwierdzają zgodnie, że przekłada się to na częstsze wygrane. Świadczy o tym z resztą rosnąca popularność naszego EuroJackpot Systemu 2.0, nasi starzy zwolennicy, którzy korzystali z naszych systemów Lotto, przechodzą na europejską loterię i słyszymy raczej same pozytywne opinie. Dlatego też myślę, że przy takiej formie obstawiania odpowiedź na pytanie Lotto czy EuroJackpot jest dość jednoznaczna.

EuroJackpot System 2.0

 Podsumowanie

Nadeszła pora na krótkie podsumowanie wyżej wymienionych informacji. Jak sami widzicie Lotto cechuje się przede wszystkim niższym kosztem zakładu. Z tego powodu polecalibyśmy tę kolekturę „niedzielnym graczom”, którzy grają tylko dla rozrywki, nie chcą na to tracić dużo pieniędzy. Jeśli za to chcesz grać z głową, stosować systemy i odnosić zyski z gry to skup się na EuroJackpocie. Nasz system jest już gotowy w wersji finalnej, przedstawiliśmy go w taki sposób aby każdy z Was mógł go łatwo zrozumieć i wprowadzić w życie, jeśli więc tylko chcesz, możesz z niego skorzystać. Na koniec, jak zwykle życzymy Wam wysokich wygranych i mamy nadzieje, że dzięki temu artykułowi  odpowiecie sobie na pytanie – Lotto czy EuroJackpot i wiecie już w co dzisiaj zagrać!

 
EuroJackpot System 2.0

Podziel się!