Historia EuroJackpot | Najlepszy system lotto Eurojackpot online
System EuroJackpot 2.0EuroJackpot z pewnością jest teraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolektur w Europie, ale zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądały jego początki? Totalizator ten rozwija się, dłużej niż można by podejrzewać. Historia EuroJackpot sięga ubiegłego dziesięciolecia. Przejdźmy jeszcze raz, przez historię pisaną przez zwycięzców.

Lotto EuroJackpot zostało zapoczątkowane już w 2005 roku. Już wtedy wiele ludzi dostrzegało sukces innej znanej do tej pory kolektury – EuroMillions, która działała już w tamtych czasach. Była doskonałą inspiracją do stworzenia drugiej, podobnej kolektury która będzie dzieliła swoje zyski na ogromne pule wygranych dla swoich graczy. Tak zaproponowano stworzenie lotto EuroJackpot, kolektury w której uczestniczyć miało wiele państw, miliony graczy, co przekładałoby się na wielkie kumulacje.

Początek działania EuroJackpot

Tak w czerwcu 2011 roku podpisano umowę w Helsinkach i została uruchomiona kolektura lotto EuroJackpot. Początkowo działała ona w obrębie sześciu krajów – Niemiec, Finlandii, Danii, Słowenii, Włoch i Holandii. Pierwsze losowanie EuroJackpot we wcześniej wymienionych (Włochy nie brały udziału do 6 kwietnia, ponieważ miały opóźnienia z związane z uzyskaniem licencji) krajach odbyło się 23 marca 2012 roku. To wtedy tak naprawdę rozpoczęła się historia Eurojackpot. Już 11 maja 2012 roku padła pierwsza główna nagroda w historii EuroJackpot. Wygrana ta wystąpiła w Niemczech, wynosiła ona 19,5 miliona Euro. Następnym wydarzeniem było dołączenie Estonii do grona krajów uczestniczących w lotto EuroJackpot. 30 czerwca 2012, po negocjacjach do tej grupy dołączyła także Hiszpania. Według regulaminu kolektury nagrorda główna, która przechodziła 12 razy z rzędu do kolejnego losowania, następnego tygodnia musiała trafić do zwycięzcy. Pierwszy taki przypadek trafił się 10 sierpnia 2012 roku. Tym trafem osoba, która trafiła pięć liczb głównych i jedną euroliczbę wygrała 27,5 mln euro. W październiku tego roku padła także pierwsza główna wygrana po za obszarem Niemiec – miała ona miejsce w Danii i wynosiła 21,3 miliona euro.

Przeczytaj także: Jak wygrać w EuroJackpot? Porady ekspertów

Rekordowa wygrana w EuroJackpot Polska - eurojackpot-systemy.plRok 2013 rozpoczął się od wysokiej wygranej pierwszego stopnia, która ustanowiła nowy rekord – fiński gracz trafił 29,5 miliona euro. A początkiem lutego grono krajów, które brały udział w lotto EuroJackpot zwiększyło się. Dołączyła wtedy Norwegia, Szwecja, Chorwacja, Łotwa, Litwa oraz Islandia. Zniesiono też wtedy ograniczenie maksymalnej liczby losowań z kumulacją nagrody głównej. Wprowadzono wtedy zasadę, która funkcjonuje do dziś – 90 milionów euro to maksymalna kwota przeznaczona na nagrodę pierwszego stopnia. Nie trzeba było czekać długo na nowy rekord, już 12 kwietnia w Niemczech trafiono 46 milionów euro. Miesiąc później pada też pierwsza wygrana główna w Norwegii, w sierpniu we Włoszech a w grudniu w Słowenii. Rok 2014 przyniósł 2 nowe rekordy wygranych. 4 kwietnia w Finlandii wygrano 57, 2 miliona Euro, a 12 września w tym samym kraju rekord został przebity – wynosił on teraz 61,1 miliona. Jednak historia EuroJackpot to nie tylko wielkie wygrane, 10 października miała miejsce kolejna zmiana zasad kolektury. Tego dnia pula euroliczb została zwiększona z ośmiu do dziesięciu, a grona krajów biorących udział w lotto EuroJackpot zwiększa się do 16 poprzez dołączenie Węgier oraz Czech. Zmiany te powodują, że wytypowanie zwycięskich cyfr staje się nieco bardziej skomplikowane, ale poprzez zwiększoną liczbę klientów do puli nagród trafia więcej środków.

Pierwsza wielka wygrana

8 maja 2015 był wielkim dniem w historii EuroJackpot. Nagroda główna po raz pierwszy sięgnęła limitu – 90 milionów euro. Spowodowało to wielki szał wokół kolektury w tamtych czasach. Wielka wygrana padła jednak dopiero tydzień później – 15 maja odmienił życie czeskiego gracza, który ustanowił nowy rekord wygranej i wpisał się w historię lotto EuroJackpot. 9 października 2015 grono krajów EuroJackpot znów się powiększyło, tym razem dołączyła Słowacja. Tego samego dnia padła również pierwsza nagroda główna w Hiszpanii – 31,5 miliona euro. Rok później – 14 października 2016 przyniósł kolejną główną wygraną. Niemiecki gracz trafił wtedy kolejne 90 milionów. 6 stycznia 2017 miało miejsce dość specyficzne zjawisko – pierwszy raz w historii EuroJackpot nagroda główna przypadła kilku graczom. Kwota 90 milionów euro została podzielona między pięciu graczy – trzech z Niemiec, jednego z Holandii i jednego z Danii. Jak widać historia EuroJackpot bywała dość przewrotna. 15 września 2017 roku Polska dołączyła do grona krajów uczestniczących w lotto EuroJackpot, powiększając ich liczbę do 18.

 

Zobacz na czym polega EuroJackpot System 2.0!

 
EuroJackpot System 2.0

Podziel się!